Fed'in şahin üyesi James Bullard'dan 'faiz' mesajı

St. Louis Fed Başkanı Bullard Reuters’e verdiği mülakatta Wall Street’te ABD’nin 6 ay içinde resesyona gireceği değerlendirmelerine karşı çıktı ve “İstihdam piyasası çok güçlü, tüketim de güçlü seyrediyor. Bu nedenlerle yılın 2. yarısında resesyon görünmüyor” şeklinde konuştu.

Bloomberg HT’deki habere göre, bu sene FOMC’de oy hakkı bulunmayan Bullard faizin 50 baz puan artırılarak yüzde 5,5 – 5,75 aralığına yükseltilmesi gerektiğini savundu. Bullard enflasyon kontrol altına alınana kadar faizlerin yüksek kalması gerektiğini söyledi.

Bullard, ABD ekonomisinin bir bankacılık krizine, bir resesyona doğru gittiğinin, yakın gelecekte her ikisinin de gerçekleşebileceği endişelerinin dile getirildiği bir otamda bile faiz artışlarının sürmesi gerektiğini belirtti.

Fed yetkililerinin mart ayındaki medyan tahminleri, politika faizinin yüzde 5,1’e yükseleceği yönünde. Bu da 25 baz puanlık bir faiz artışı daha olacağı anlamına geliyor. Piyasalarda Mayıs ayında 25 baz puan faiz artışı olacağı beklentisi hakim.

Kaynak: Haber Global

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları chat sohbet net Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet