Emekli AK Parti

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılması, ayrıca geçici işçilere kadro verilmesini de içeren kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. En düşük emekli maaşı 7500 TL’ye çıkıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis’e sunulacak düzenlemeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Elitaş, “En düşük emekli maaşı 7500 TL’ye çıkacak. Hem SSK’lılar hem BAĞKUR’lular hem de 2 milyon 250 bin EYT kapsamındaki vatandaşlarımız da buradan yaralanacak. Onların da emekli maaşı 7500 TL’ye çıkacak. 11 milyona yakın bir vatandaşın bundan yararlanacağını tahmin ediyoruz. 6 milyona yakın vatandaşımız 2 bin TL’ye yakın bir rakam artışından yararlanacak” dedi.

“7500 TL ÜZERİNDEKİ MAAŞLAR AYNI KALACAK”

Elitaş, “Bugün kanun teklifini veriyoruz, Plan Bütçe Komisyonu Başkanımızın annesi rahmetli olmuştu, salı günü gelirse komisyonda görüşme başlar. Muhalefetin de buna olumlu bakacağını, hızlı şekilde geçeceğini tahmin ediyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta sonunda bu konuyu bitiririz. 7500 TL altında maaş alan kimse onların maaşı 7500 liraya çıkarılacak, 7500 TL üzerindeki maaşlar aynı kalacak” dedi. 

Elitaş, bayram ikramiyesiyle ilgili soruya, “Şu anda bayram ikramiyesiyle ilgili bize gelen bir bilgi yok. Cumhurbaşkanımız açıkladı, böyle bir şey varsa gereğini yaparız” diye konuştu.

ELİTAŞ’TAN YENİ AÇIKLAMA

Daha sonra Elitaş, tartışılan ‘7500 TL üstünde maaş alanlar’ gündemiyle ilgili soruları yanıtladı. Elitaş, “Kanun teklifi TBMM’de yasalaşıp Resmi Gazete’de yayımlandığı andan itibaren Türkiye’de 7500 TL altında maaş olmayacak. “Bizim 10 bin TL maaşımız vardı, niye artırmıyorsunuz” diyenler var. Emekli maaşı, sosyal güvenlik çatısında olan herkesi kapsıyor.

Emekli maaşı herkes için geçerli. Devlet memurlarının en düşük emeklisi 12 bin küsur lira. BAĞ KUR’lu 9 bin gün prim ödemesine rağmen oraya en düşük ifadesini koymasak, birinci dereceden emekli olan BAĞ KUR’lu 2 bin lira maaş alacaktı. EYT’liler 5 bin ve 5975 gün prim alıyorlar. 5500 ile 7900 arasında maaş alıyorlar” diye konuştu. 

Kaynak: Haber Global

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet